Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Sukces uczennicy Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w Konkursie Poetyckim

Kaczki Średnie

Z ogromną radością informujemy, że Wiktoria Knebel z klasy II TRB została laureatką II nagrody w XXX Międzypowiatowym Konińskim Konkursie Poetyckim im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”.

Organizatorami konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 11 czerwca 2021 roku, był Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Patronat objął Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego.

W kategorii szkół ponadpodstawowych na konkurs napłynęły 54 wiersze w 18 zestawach z 8 szkół. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział czterech uczniów: Wiktoria Knebel, Wiktor Wawrzyniak, Dorota Wawrzyniak i Sandra Zielińska. Poezję młodych artystów oceniało jury w składzie: dr Marcin Jaworski z Instytutu Filologii Polskiej na UAM w Poznaniu, dr Zbigniew Budny z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Jarosław Sparażyński z MDK w Koninie. Jury w swojej ocenie brało pod uwagę następujące kryteria: szczerość i oryginalność wypowiedzi poetyckiej, wagę tematów poruszanych w tekście, wrażliwość na piękno słowa, oryginalność i trafność zastosowanych środków poetyckiego wyrazu.

Wiersze Wiktorii Knebel z ZSR CKP w Kaczkach Średnich zostały dostrzeżone i wysoko ocenione. Gratulujemy Wiktorii sukcesu i życzymy jej oraz pozostałym uczestnikom konkursu dalszego rozwoju ich poetyckich talentów.

Oto jeden z utworów laureatki:

Rozmowa z postaciami

Chciałabym cię poznać.
Dowiedzieć się, dlaczego żyjesz w moim świecie.
Chcę wiedzieć,
Dlaczego wybrałeś moją psychikę?
Widzę cię codziennie,
W każdej chwili.
Zaczynam się ciebie bać,
Lecz wiem, że nie powinnam.
Ty nie istniejesz,
A na pewno nie istniejesz dla innych ludzi.
Istniejesz tylko w mojej głowie,
Uciekłeś stamtąd i nawiedzasz mnie w życiu codziennym.
Zacznij ze mną rozmawiać,
Dogadajmy się.
Nie uciekaj przede mną.
Czy ty się boisz?
Czy jesteś smutny?
Potrzebujesz pomocy?
Porozmawiaj ze mną.

Wiktoria Knebel

Godło: Wajkuś

Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

Opiekun: Katarzyna Ciesiołkiewicz


Gm.Turek: Pomoc dla osób niepełnosprawnych
Tuliszków: W Sarbicku trwają prace związane z wyko...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.