Sukces w IX Wielkopolskim Konkursie „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

ZST Turek

Zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków i ubierania choinki stały się doskonałą okazją do zorganizowania w dniu 14 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie IX Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny” pod hasłem „Z tradycją i naturą”. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu.

Do konkursu przystąpiło 11 zespołów ze szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego. Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych:

– Weronika Dębowska, Julia Gralińska z klasy 4LZ (I zespół),
– Alicja Krauze, Gabriela Michalak z klasy 3 HZ (II zespół).

Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali nakrycie stołu dla czterech osób do zaproponowanego menu na rodzinną kolację wigilijną. Stoły przygotowane przez uczestników konkursu okazały się bardzo oryginalne, każdy miał swój indywidualny charakter. Dekoracje wykonane przez uczennice naszej szkoły utrzymane były w stylu ekologicznym. Wśród ozdób znalazły się: własnoręcznie wykonane choinki z gałązek tui, świece, plastry drewna, szyszki oraz pachnące gałązki świerku. Dziewczęta przygotowały również menu oraz winietki. Na stole nie zabrakło także opłatka ułożonego na sianku i Biblii.

Jury oceniało prawidłowość doboru bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością i ekologicznym trybem życia, pomysłowość i oryginalność własnoręcznie wykonanej dekoracji oraz elegancję i estetykę stołu.

Stół udekorowany przez Weronikę Dębowską i Julię Gralińską zajął III miejsce. Z kolei Alicja Krauze i Gabriela Michalak otrzymały wyróżnienie.

Uczennice do konkursu przygotowywała pani Marzena Maćków.

źródło: ZST Turek

Aniołkowe Granie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wy...
Rozbudowana i zmodernizowana oczyszczalnia służy m...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w czwartek, 15 grudnia 2022 14:37

Trochę szkoda, że artykule nie wspomniano o uczennicach ZSR w Kaczkach, które w tym konkursie zajęły 2 miejsce 😕

Trochę szkoda, że artykule nie wspomniano o uczennicach ZSR w Kaczkach, które w tym konkursie zajęły 2 miejsce 😕
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.