Świat Dinozaurów w Przedszkolu nr 8

Dzień Dinozaura

23 lutego dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura.

Tego dnia sale zmieniły się w niezwykłe kąciki. Magiczny jurajski park, w którym oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, zdjęcia, książki o dinozaurach stworzył niezwykły, tajemniczy klimat dzisiejszego dnia. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, dzięki przygotowanym zabawom i zadaniom poznawały życie dinozaurów. Dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły.

Najmłodsi rozpoznawali nazwy dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały też udział w różnych konkurencjach np. musiały wytropić dinozaura krocząc po właściwych śladach, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Największą atrakcja były odwiedziny dinozaura Dino z którym dzieci porozmawiały oraz zatańczyły.

Czwartek 23 lutego okazał się szczególnym dniem pełnym radosnych wrażeń, który przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Wierzymy, że organizacja takich dni w Przedszkolu Samorządowym nr 8 wpłynie na rozwój zainteresowań najmłodszych oraz uatrakcyjnia ich pobyt w placówce.

Ciemności, błoto i dziury. Tak żyją mieszkańcy ul....
Co warto zobaczyć w Warszawie?

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - jaja w środa, 01 marca 2023 13:12

Wkrótce pojawi się informacja, że Jasiu z Przedszkola zrobił w spodnie:-( Zabawa w przedszkolu to powód do newsa?

Wkrótce pojawi się informacja, że Jasiu z Przedszkola zrobił w spodnie:-( Zabawa w przedszkolu to powód do newsa?
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.