Świąteczny konkurs „Dekoracja Pierniczków” w ZST

„Dekoracja Pierniczków” w ZST

Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przygotowań. To właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w Zespole Szkół Technicznych w Turku w dniu 10 grudnia br. świątecznego konkursu „ Dekoracja Pierniczków”.

Wzięli w nim udział uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz:
- klasa 2fk: Natalia Konciak, Nikola Morek, Martyna Pękacz, Gabrysia Synenko,
- klasa 3km: Milena Hęcik, Julia Miśkiewicz, Nikola Śmiglewska, Monika Wielgocka.

Pierwsza część zadania konkursowego polegała na upieczeniu pierniczków o dowolnym kształcie i wymiarze oraz własnoręcznym udekorowaniu ciasteczek dowolną techniką, według własnego pomysłu. W drugiej części konkursu, polegającej na rozwiązaniu testu, uczniowie musieli wykazać się znajomością tradycji świąt Bożego Narodzenia.
Jury, w składzie: wicedyrektor Aneta Kurzawa, p. Marzena Maćków, p Ilona Wieczorek oraz przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy p. Ewa Jakubowska, p. Katarzyna Wudarska, miało niemały problem z werdyktem.
Pierwsze miejsce za najpiękniej ozdobione pierniczki przyznano: Milenie Hęcik i Julii Miśkiewicz - uczennicom klasy 3km1.

Pieczenie pierniczków sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia.
Koordynatorami piernikowego konkursu byli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych ZST oraz przedstawiciele Środowiskowego Hufca Pracy w Turku.
W magicznej krainie Świętego Mikołaja
Liga Obrony Kraju w Turku obchodziła 75-lecie dzia...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.