Światowy Dzień Kota i odwiedziny Kotki Milusi w Przedszkolu Krasnala Hałabały

Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Kot to pocieszne zwierzę, bardzo często spotykane w domach, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci.

W Przedszkolu Krasnala Hałabały wykorzystano ten dzień na organizację zabawy dla całego przedszkola. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe koty: miały wymalowane na twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka oraz kocie ogony. Dzieci przyniosły też do przedszkola zabawki kotki, książki o kotach, a także karmę co jest pięknym gestem w stronę czworonożnych przyjaciół ze Schroniska w Turku.

Przedszkolaki podczas spotkania ogólnoprzedszkolnego zostały zapoznane z rasami kotów, z kocimi oby
czajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były wesołe „kocie zabawy”, zagadki o kotach, różnorodne zadania konkursowe takie jak „Kto szybciej złapie myszkę - zabawy w zwijaniu włóczki”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”- układanie puzzli na czas.

W dalszej części spotkania do naszej zabawy dołączył gość specjalny, którym była Kotka Milusia. Wraz z przedszkolakami bawiła się przy piosence:, „My jesteśmy kotki dwa”. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa, gdyż każda grupa chciała mieć pamiątkowe zdjęcie z milutką kotką.

Na zakończenie odbył się „Koci bal” podczas, którego wybrano kociego króla i królową, Zostali nimi Amelia z gr I i Antek z gr V, którzy swoim wyglądem najbardziej przypominali koty.

„Dzień kota” należy zaliczyć do bardzo udanych. Celem jego obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 

Malanów: Jak być szczęśliwym i wolnym od uzależnie...
Coroczne seminarium szkoleniowe trenerów kyokushin...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.