Święto matematyki w SP 5

Szkoła Podstawowa nr 5

24.02.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 5 królowała matematyka. W ramach Święta matematyki odbyło się wiele ciekawych zabaw i konkursów dla wszystkich klas.

Klasy I-III bawiły się figurami płaskimi tworząc z nich ciekawe projekty, które można było oglądać na wystawie w auli szkolnej. Klasy IV i V rywalizowały ze sobą w konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz doskonale bawiły się podczas Slalomu Matematycznego.

Klasy VI zmagały się z Krzyżówkami Matematycznymi. Wśród klas VII i VIII królowały Rebusy Matematyczne, Skojarzenia Matematyczne, Kalambury Matematyczne oraz prezentacje ukazujące Żarciki Matematyczne.

W tym dniu uczniowie mogli się doskonale bawić oraz przekonać się, że matematyka nie jest nudna i trudna. Na szkolnych korytarzach zaprezentowano plakaty poświęcone ciekawostkom matematycznym, które zaskoczyły niejedną osobę.
Przykona: Robert Korólczyk wystąpił dla Pań z okaz...
Tuliszków: " Wie chłop ze wsi i wie chłop z miasta...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.