Święto Niepodległości w „Piątce”

Święto Niepodległości w SP5

Mimo zdalnego nauczania cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Nie było tradycyjnego, uroczystego apelu podkreślającego trudy walk o przywrócenie Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli, w jego miejsce podjęto wiele różnorodnych działań pokazujących patriotyzm współczesnego Polaka.

Uczniowie z najmłodszych klas przygotowywali się do święta już od zeszłego tygodnia. Dzieci z klas I wykonały na lekcjach chorągiewki biało-czerwone, z klas drugich kotyliony w formie biało-czerwonych kokardek, którymi mogły ozdobić swoje ubrania, a trzecioklasiści girlandy z białych i czerwonych motyli, z których wykonano biało-czerwoną flagę.

Uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie na najciekawszy kotylion. Ku wielkiemu zadowoleniu nauczycieli historii kreatywnością, innowatorstwem i artyzmem wykazało się blisko pięćdziesiąt osób.

Pani Aneta Janiak wraz z członkami chóru przygotowała interaktywną, muzyczną lekcję, podczas której młodzież wykonała dwa utwory : hymn Polski oraz piosenkę „Co to jest niepodległość?”

10 listopada większość lekcji przeznaczona była na prezentacje, gry, filmy i pogadanki o historii naszego państwa , a w ramach akcji „Szkoła do hymnu” , odświętnie ubrani , z symbolami Polski , o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Wyjątkowa 102. rocznica odzyskania przez Polskę ni...
Koronawirus zbiera żniwo. 175 zachorowań i trzy of...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.