Święto Patrona Szkoły w „Czwórce”

Dzień Patrona

Co roku 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku obchodzone jest Święto Patrona, w tym roku już po raz 28. Również dziś, mimo trwającej pandemii i braku możliwości czynnego uczestnictwa w uroczystej akademii, uczniowie szkoły uczcili pamięć patrona gen. M. M. Smorawińskiego.

Zdalne lekcje historii oraz godziny wychowawcze były okazją do wspomnień o tym wspaniałym człowieku. Uczniowie klas młodszych, jak i 4-8, obejrzeli przygotowaną na tę okazję prezentację Samorządu Uczniowskiego, która przybliżyła życiorys oraz dokonania generała.

Dla tych najmłodszych przygotowano także kolaż ze zbiorem fotografii wcześniejszych obchodów Dnia Patrona. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji plastycznej pn. „Portret mojego patrona”. Przygotowany został także quiz o M. M. Smorawińskim. W dniu Święta Patrona w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły pani Wioletta Fibich oraz w-ce dyrektor pan Zbigniew Zieliński złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem PATRONA.  Społeczność szkolna nie mogła uczestniczyć w uroczystym apelu, mimo to nasze myśli skierowane były w stronę tego, który niewątpliwie jest naszym bohaterem.

Cześć Jego pamięci!

 

Absolwenci z Kaczek Średnich zakończyli rok szkoln...
Pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół Technicznyc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.