Szkoła Podstawowa nr 5 dla Niepodległej

Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku

Podobnie, jak w całej Polsce, tak i w Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Wyzwolenia i Broniewskiego uroczyście obchodziliśmy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie klasy 4g oraz chór szkolny przygotowali uroczysty apel o tematyce patriotycznej. Recytowano wiersze podkreślające znaczenie słowa Niepodległość oraz śpiewano pieśni związane z Legionami i osobą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tłem uroczystości była pięknie udekorowana aula w biało – czerwonych barwach, gdzie zaprezentowano prace wykonane przez dzieci naszej szkoły.

Podczas uroczystości podsumowano międzyszkolny konkurs poetycki „100 myśli dla Niepodległej”.
Dokładnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała 4 zwrotki Hymnu Narodowego. Po tym doniosłym i wzruszającym momencie uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę”.

Uroczystość była okazją do zaakcentowania niezwykle istotnego wydarzenia dla polskiej historii, ukazania piękna polskiej poezji i pieśni patriotycznej.

Uroczystość przygotowały panie: E. Pacześna, A. Piąstka, A. Janiak, B. Grzelka, B. Stasiak i L. Włodarczyk.
 
Władysławów: Lekcja patriotyzmu w Szkole Podstawow...
Czwórka dla Niepodległej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 18 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.