Szkoła w Cisewie „jest z Wami”!

SP Cisew

Cała Polska walczy z koronawirusem. W piątek, 20 marca, rząd ogłosił w całym kraju stan epidemii. Na pierwszej linii walki z tą chorobą są lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. To oni bezpośrednio narażają swoje życie, żeby móc zakończyć trwającą narodową kwarantannę. To dla nich trwa ogólnopolska akacja „JesteśMY z Wami!”. Włączając się do niej można w symboliczny sposób wyrazić swoją wdzięczność za ich poświęcenie.

Wprawdzie zajęcia w szkołach są zawieszone co najmniej do Wielkanocy, ale nie oznacza to, że dzieci bezczynnie siedzą w domach. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie postanowili włączyć się w akcję „JesteśMY z Wami”. Tym samym dziękują ludziom, którzy codziennie walczą z pandemią koronawirusa.

Nie ma nic prostszego, żeby dołączyć do nich i tym samym wyrazić swoją wdzięczność medykom. Akcja polega na przygotowaniu plakatu lub laurki z tekstem podziękowań i naklejeniu ich na okno swojego mieszkania. Następnie efekt swojej pracy można udostępnić w Internecie.

Jako pierwsi do akcji „JesteśMY z Wami” włączyli się uczniowie klasy II cisewskiej podstawówki. Dzieci samodzielnie stworzyły piękne plakaty, rodzice zrobili im zdjęcia i przekazali wychowawcy. Efektem ich pracy Szkoła Podstawowa w Cisewie pochwaliła się na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych.

Szlachetna inicjatywa może być też doskonałym pomysłem na zabicie nudy w czasie domowej kwarantanny..

Zdjęcia: FB SP Cisew
Wybory 2020: Ułatwienia dla niepełnosprawnych. Spr...
Wideo: Transmisja mszy świętej na naszym portalu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 28 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.