Teatr, taniec, muzyka - uczy, bawi i wychowuje młodzież OHP w Turku

OHP

W dniu 10 maja 2021r. Rada Młodzieży i Klub Aktywnych Hufca Pracy w Turku wraz z opiekunem grupy Anitą Małuszyńską wzięła udział w spotkaniu organizacyjnym w siedzibie Stowarzyszenia „Przystań” – Patronite.

Spotkanie poprowadzili Pani Prezes Maria Kur-Sulkowska oraz Jacek Sulkowski, którzy omówili czym zajmuje się Stowarzyszenie. Otóż działalność „Przystani” to nie tylko projekty artystyczne, ale także Akademia Letnich Spotkań Artystycznych, koncerty, przedstawienia teatralne, warsztaty taneczne np. hip-hop. Dużym zainteresowaniem cieszą się warsztaty Arteterapii, które w procesie terapeutycznym i rehabilitacyjnym odgrywają znaczącą rolę poprzez różnego rodzaju formy sztuki, muzyki, plastyki, tańca i teatru. Zajęcia i warsztaty Stowarzyszenia „Przystań” realizowane są w ramach projektów: Międzypokoleniowy Klub Kultury „Kuźnia Artystyczna” oraz „Przystań chroni dzieci i młodzież”. Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla młodzieży szczególnie w czasie pandemii. Przedsięwzięcia dofinansowane są z budżetu Miasta Turku w ramach realizacji zadania publicznego. Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży są w pełni bezpłatne.

Sporządziła: Anita Małuszyńska
st. Wychowawca

 

UKS Sprinter rozpoczyna nowy sezon
Wesprzyjmy Arka w zakupie pionizatora. Pomagamy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.