Ten najpiękniejszy bal, czyli Studniówka Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

Maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich świętują dzisiaj tj. 4 lutego swoje ostatnie chwile przed podejściem do egzaminu dojrzałości. W życiu młodego człowieka pierwszy oficjalny bal to wydarzenie pełne emocje i wewnętrznych przeżyć. Wspomnienia jednak z tego wyjątkowego dnia zostaną jednak do końca życia.

Wszystkich przybyłych na to wspaniałe wydarzenie przywitała dyrektor placówki Elżbieta Karwacka. Podziękowała ona wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie oraz pracę.

-Jestem pewna, że poradzicie sobie ze wszystkimi trudnościami, jakie los postawi na waszej drodze. Dziękuję również rodzicom za zaproszenie oraz za to, jak rozsądni oraz dojrzali uczniowie przekraczają progi naszej szkoły. To wy drodzy rodzice stoicie za wychowaniem tak wspaniałych dzieci.

Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

- To ważne dla was chwile. Spotykamy się na sto dni przed bodajże najważniejszym egzaminem, który w naszym przekonaniu będzie dla was tylko formalnością. Tradycją się stało, że na sto dni właśnie przed maturą odbywa się bal studniówkowy. Chciałbym życzyć wam, aby ten wieczór, ten bal pozostał w waszej pamięci na całe życie. Abyście w czasie tego balu zapomnieli o troskach, o maturze, która jest powodem dzisiejszego świętowania i abyście dobrze się bawili i czuli się dzisiaj tu jak najlepiej- mówił wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Wyjątkowego wykonania poloneza w którym zaprezentowało się 13 par pogratulował starosta turecki Dariusz Kałużny, który dodał, że to właśnie bal studniówkowy należy do jednych z najwspanialszych bali w życiu.

- To okazja, by wspólnie bawić się do samego rana z przyjaciółmi z tej szkoły. Ta uroczystość symbolizuje, że za około sto dni uczniowie klas maturalnych przystąpią do pierwszego ważnego w swoim życiu egzaminu. Życzę wam jak najlepszych wyników. To także okazja, by pogratulować dyrekcji i wszystkim nauczycielom tej szkoły, którzy doprowadzili was do progu tego egzaminu.

Jako absolwent Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich głos zabrał również wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

- 38 lat temu miałem bal studniówkowy w auli szkolnej. I choć minęło tyle lat pamiętam wszystko z tamtej studniówki. Przygotowania. Atmosferę, emocje. Bo bal studniówkowy to jest jedno z najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu, które się pamięta do końca i życzę wam, aby dzisiejszy bal właśnie dla was takim był.

W imieniu burmistrza Romualda Antosika głos zabrała wiceburmistrz Joanna Misiak – Kędziora.

-Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przed naszymi dziećmi czas intensywnej nauki. Mamy nadzieję, że podczas dzisiejszego wieczoru uda im się zapomnieć o stresie związanym ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości i spędzić miło czas- mówiła zastępca burmistrza.

fot. M.JAC
 
 
W pełnej okazałości, z pełną klasą maturzyści ZSR ...
Kawęczyn: Rozmowy o dużych pieniądzach dla Wielkop...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.