Tuliszków: O Sejmie wiedzą wszystko

Tuliszków

Czym zajmuje się Sejm, ilu jest posłów, z jakich izb składa się polski parlament? Między innymi na te pytania odpowiadali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie, rywalizując w konkursie wiedzy o Sejmie, który odbył się w dniu wczorajszym.

Zmagania odbywały się pod patronatem marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Zanim uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, spotkali się z członkami kancelarii Sejmu, którzy przygotowali lekcję wychowania obywatelskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat funkcjonowania Sejmu i prac, jakie się w nim na co dzień toczą. Mogli dowiedzieć się m.in. tego jak wyglądają prace legislacyjne w Sejmie czy w Senacie, czym jest procedura ustawodawcza oraz kto może być inicjatorem projektu ustawy. Również włodarz naszej gminy- Pan Burmistrz Krzysztof Roman odniósł się w swoim przemówieniu do funkcjonowania samorządu terytorialnego, który jest kluczową zasadą organizacji administracji publicznej w Polsce.
 
Majowe uroczystości w Powiecie Tureckim
„Wiosna z techniką” na bogato, czyli Drzwi Otwarte...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Ja w niedziela, 20 sierpnia 2023 07:10

Przygotowuje się nowe pokolenie wyborców PiSu?

Przygotowuje się nowe pokolenie wyborców PiSu?
Gość - gość w czwartek, 27 kwietnia 2023 07:26

A czy uczy się tuliszkowską młodzież o tym jak obecna władza niszczy demokrację i łamię konstytucję?

A czy uczy się tuliszkowską młodzież o tym jak obecna władza niszczy demokrację i łamię konstytucję?
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.