Turek: Państwowa Szkoła Muzyczna rozpoczęła jubileuszowy rok

rozpoczecie roku muzyczna
To będzie wyjątkowy rok szkolny dla Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego. Wiosną placówka obchodzić będzie bowiem swoje 40-lecie. Najbliższe miesiące obfitować będą zatem oprócz nauki, także w wydarzenia zarówno dla uczniów, jak i absolwentów. 
 
 
Zebranych na rozpoczęciu roku uczniów i ich rodziców powitała dyrektor szkoły Marta Janicka, która w krótkim wstępie nawiązała do przypadającego w 2020 roku jubileuszu. Przedstawiła też w skrócie historię placówki, wspominając kolejne jej siedziby, począwszy od tej przy ul. Kaliskiej, przez ul. Kolską, Kościuszki, aż do obecnego budynku przy ul. Uniejowskiej. Następnie w krótkim koncercie przed rodzicami oraz kolegami zaprezentowali się młodzi muzycy z klasy akordeonu, fletu i wiolonczeli, dając pokaz swoich instrumentalnych umiejętności. Później uczniowie – szczególnie ci, którzy rozpoczynają naukę w pierwszej klasie – mieli czas na rozmowy z nauczycielami , którzy staną się ich przewodnikami po muzycznym świecie.
 
Jak zapowiedziała dyrektor Janicka obecny rok szkolny - ze względu na przypadający jubileusz 40-lecia będzie pełen niespodzianek. Już teraz możemy zdradzić, że wiosną odbędzie się zjazd absolwentów. 
Największa w Europie Środkowej farma fotowoltaiczn...
Władysławów: Piknik z charytatywnym przesłaniem dl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 02 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.