Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

SP 5

Z okazji Dnia Dziecka, już po raz dwudziesty siódmy został przeprowadzony konkurs Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”.

Szkołę Podstawową nr 5 w tym roku reprezentowały dwa zespoły dziewcząt z klasy 8 c. Helena Sobczak i Nikola Świerczyńska przygotowały pracę pisemną, w której na bazie wymiany emaliowej, wyraziły swoje opinie na temat mądrości bohatera konkursu i oddźwięku jego myśli wśród młodego pokolenia. Karolina Boncler i Julia Kasprzak przygotowały natomiast audycję radiową z elementami wywiadu. W swoich pracach dziewczęta odniosły się do słów homilii S.Wyszyńskiego z 1977r., w której mówił, że: „Człowiek którego widzę, to wielki świat woli, myśli pragnień ale istotowo biorąc , według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia, dążeń i ambicji. (...) On pewnie wie, dokąd idzie. Możemy drogę jego obserwować lub też oceniać, ale istotowo biorąc, według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia". Dziewczęta nie zapomniały również o roli przebaczania, do którego nawoływał Prymas Tysiąclecia.

Ciekawe formy projektów oraz zawarte w nich refleksje i przemyślenia uczennic zaowocowały przyznaniem im tytułów laureata konkursu: pierwszemu zespołowi w kategorii – praca pisemna, drugiemu – praca multimedialna.

Opiekunem obu zespołów była Beata Grzelka.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami.

Gm.Turek: Drużyna ZSP Słodków IV zespołem w Mistrz...
TUR 1921 Turek wygrywa z Piastem Grodziec

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.