Uczennice z powiatu tureckiego przygotowały najpiękniejsze świąteczne stoły

ZST Turek

Baśniowe święta były motywem przewodnim tegorocznej edycji Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy stół świąteczny” w Żychlinie. Dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny reprezentujące szkoły średnie z powiatu tureckiego.

W tym roku konkurs zorganizowany został już po raz dziesiąty. Do rywalizacji stanęło dwanaście drużyn, m.in. z Jarocina, Poznania, Liskowa czy Kalisza. Powiat turecki reprezentowały uczennice z Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Wszyscy przez ostatnie tygodnie przygotowywali się do realizacji najpiękniejszego stołu, którego motywem przewodnim miała być bajka.

Jury pod przewodnictwem Sylwii Kudły z konińskiego starostwa postanowiło, że pierwsze miejsce - na równi z reprezentacją z Jarocina zajęły Marta i Wiktoria z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Na ich stole pojawiła się piernikowa chatka prosto z bajki o Jasiu i Małgosi. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Drugie miejsce za stół inspirowanym Harrym Potterem, który przygotowały Zosia Juszczak i Paulina Madaj.
 
W Przystani ruszyła Fabryka Świętego Mikołaja. Wsp...
Tuliszków: Pełne magii świąteczne spotkanie w Grzy...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.