Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Uczniowie i nauczyciele z turkowskiego technikum będą szkolić się w Hiszpanii

Daniel Kusz

Przed uczniami i kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Technicznych w Turku kolejna szansa na zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności poza granicami kraju. Dzięki projektowi realizowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus będzie możliwy wyjazd do Malagi i Sewilli w Hiszpanii.

Wyjazd możliwy jest dzięki pozyskaniu ponad 200 000 zł z dofinansowania w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”. Wsparcie to pozwoli na szkolenia językowe w Hiszpanii dla 18 uczniów i 12 nauczycieli. To kolejny projekt, który w swych działaniach objął wsparcie kadry pedagogicznej.

Dotychczas nauczyciele odbywali praktyki zawodowe w Sewilli(Hiszpania) oraz Riminii(Włochy) a w roku 2024 będzie to również czeska Ostrawa. W ramach edukacji szkolnej zaplanowane są zajęcia językowe również z podstaw portugalskiego, hiszpańskiego i ukraińskiego.

Jak mòwi koordynator projektòw współpracy miedzynarodowej w ZST Daniel Kusz projekt ten walczy z wykluczeniem geograficznym i ekonomicznym uczniòw, w tym wspiera uczniòw z miejszymi szansami ktòrzy nie mają możliwości dojazdu i skorzstania z zajęć dodatkowych w większych miastach. Ma przeciwdziałać wypaleniu zawodowego nauczycieli z jednej z największych szkół w Polsce oraz pozwolić im w przyszłości na udział w zajęciach z obcokrajowcami odwiedzającymi cyklicznie ZST

Celem projektu, który realizowany będzie przez Zespół Szkół Technicznych w Turku jest nabycie kompetencji kluczowych lub zawodowych u uczniów poprzez udział w programach mobilności ponadnarodowej, realizowanych na zasadach Erasmus+. Kompetencje kluczowe, które dzięki realizacji projektu mogą zostać nabyte lub wzmocnione, to kompetencje m.in. w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; w zakresie wielojęzyczności; matematyczne oraz w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii; cyfrowe, ale też chociażby osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się.

 

PGKiM: Awaria wodociągu przy ulicy Żeromskiego
Miejsce powstałe z marzeń. Nowy salon firmy „OCHOC...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.