Uczniowie „Jedynki” o bezpieczeństwie wiedzą wszystko

Bezpieczeńśtwo w Jedynce

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku spędzili bardzo aktywny dzień. Placówka jako jedna z kilkunastu w Polsce wybrana została przez Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU, która przygotowała dla wychowanków szkoły wiele atrakcji.

Każdy wie, jak ważne jest bezpieczeństwo zarówno na drodze, jak i w szkole. Właśnie na ten aspekt zwraca uwagę fundacja. Pierwsza pomoc, odpowiednie zachowanie oraz rozwaga na drodze to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Podczas wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 1 pojawiło się kilka stref w których dzieci i młodzież nabywały niezbędną wiedzę wzbogaconą o doświadczenie.

Jazda rowerem przez przeszkody, fotobudka czy spektakl teatralny to tylko niektóre z atrakcji. W poszczególnych klasach odbywały się zajęcia plastyczne oraz konkursy. Organizatorzy nie zapomnieli również o kursie pierwszej pomocy oraz ćwiczeniach dotyczących resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Uczniowie mogli zadawać trudne pytania przedstawicielom policji oraz sprawdzić, jak działają alkogogle oraz narkogogle.

Uczestnikom inicjatywy zaprezentowano film mówiący o tym, jak postępować w razie napadów padaczki, zakrztuszenia oraz innych nagłych sytuacji zagrażających życiu.

Główną tematyką wydarzenia było bezpieczeństwo, które jest niezwykle ważne szczególnie w czasach dzisiejszych.Dawid Golczyński zwycięzcą konkursu „Bądź architek...
Wideo: „Niepokonany talent”, czyli Kamil Gardzieli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.