Uczniowie ze szkół podstawowych sprzątali Turek

Sprzątanie Turku

W ramach wiosennego sprzątania Turku uczniowie ze szkół podstawowych porządkowali miasto. W środę, 13 kwietnia od rana do godziny 15 sprzątali w różnych miejscach.

Dzieci założyły rękawiczki i wzięły puste worki, po to by zapełnić je zalegającymi odpadami, które nie trafiły do koszy na śmieci. Sprzątały trawniki, chodniki i tereny przy szkołach. Rąk do pracy nie brakowało, do akcji włączyły się pierwszaki, jak i młodzież z najstarszych klas. Porządkowane były tereny wzdłuż kolejki wąskotorowej w okolicach ulicy W. Milewskiego w kierunku Kolskiej Szosy. Uczniowie „Jedynki” sprzątali okolice ulic Ogrodowej, Gorzelnianej i Kaliskiej. Ulicę Sportową, F. Chopina oraz Osiedle Młodych sprzątali uczniowie z „Czwórki”. A młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 zajęła się terenem ulicy Broniewskiego i Osiedla Wyzwolenia.

Głównym celem akcji, oprócz usunięcia śmieci, jest wzrost świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. W tym dniu szczególny nacisk został położony na edukację ekologiczną. Uczniowie z pewnością zapamiętali, że powinniśmy dbać o naszą planetę jak o własny dom.

Podobne wydarzenie miało miejsce we wrześniu minionego roku. Wtedy szkoły oraz przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskiej inicjatywy „Myślę, więc nie śmiecę”.

Organizatorem tegorocznej akcji wiosennego sprzątania miasta były szkoły podstawowe oraz Urząd Miejski w Turku, który dostarczył uczniom rękawice i worki na śmieci.

źródło: miastoturek.pl

Malanów: Wójt spotkał się z sołtysami
Kolejna udana zbiórka krwi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.