Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uczniowie szkół powiatu tureckiego docenieni za osiągnięcia sportowe

Stypendia Sportowe Powiatu Tureckiego

Za nami uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tureckiego. Młodzi i zdolni wychowankowie z naszego rejonu nie tylko odnoszą sukcesy w nauce, ale również w sporcie, czego dowodem są wyniki osiągane przez uczniów podczas wszelkich rywalizacji.

Igrzyska Dzieci to 65 imprez na wszystkich szczeblach, w których wzięło 1630 zawodników z naszego powiatu. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, których zabezpieczało wyjazd lub było organizatorem Starostwo Powiatowe w Turku przeprowadzonych zostało 71 imprez. Uczestniczyło w nich 1582 zawodników.

Starostwo Powiatowe w Turku zabezpieczyło udział reprezentacjom ze szkół ponadgimnazjalnym (Licealiada) w 61 imprezach o randze powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej dla 1272 uczestników.

Liczny udział oraz wysoki poziom sportowy zawodników będących uczniami szkół biorących udział w minionej edycji współzawodnictwa spowodowały zdobycie trzeciego miejsca Powiatu Tureckiego we Współzawodnictwie Sportowym Województwa Wielkopolskiego.

Starostwo Powiatowe wspiera również bardzo aktywnie sport osób niepełnosprawnych dlatego też postanowiło po raz pierwszy w historii uhonorować za szczególne osiągnięcia uczennicę I LO w Turku, grającą w zespole KKS Mustang Konin, z którym zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Koszykowej Klaudię Mruk oraz oraz Bartosza Sadkowskiego – ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku – mistrza olimpijskiego w kolarstwie na dystansie 2000 m i srebrnego medalisty na dystansie 1000 m w XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych odbywających się w Abu Dhabi.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci – Małe pierwsze miejsce zajęła SP Galew, drugie SP Koźmin, a trzecie SP Grzymiszew.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci – Duże najlepsza była SP Przykona.Tuż za nią uplasowała się SP w Słodkowie, a następnie SP w Brudzewie.

W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży – Małe pierwsze miejsce przypadło SP w Boleszczynie, drugie SP w Galewie, a trzecie SP w Koźminie.

W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży – Duże zwyciężyła SP Przykona. Tuż za nią uplasowała się SP nr 5 w Turku, a następnie SP nr 1 w Turku.

W ogólnej klasyfikacji Licealiady zwyciężył Zespół Szkół Technicznych w Turku. Drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Turku, a trzecie Zespołowi Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie.

Jeśli chodzi o gminy bezkonkurencyjny był Turek. Kolejne dwa miejsca zajęły gminy Przykona i Brudzew.