Uczniowie szkół powiatu tureckiego docenieni za osiągnięcia sportowe

Stypendia Sportowe Powiatu Tureckiego

Za nami uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół powiatu tureckiego. Młodzi i zdolni wychowankowie z naszego rejonu nie tylko odnoszą sukcesy w nauce, ale również w sporcie, czego dowodem są wyniki osiągane przez uczniów podczas wszelkich rywalizacji.

Igrzyska Dzieci to 65 imprez na wszystkich szczeblach, w których wzięło 1630 zawodników z naszego powiatu. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, których zabezpieczało wyjazd lub było organizatorem Starostwo Powiatowe w Turku przeprowadzonych zostało 71 imprez. Uczestniczyło w nich 1582 zawodników.

Starostwo Powiatowe w Turku zabezpieczyło udział reprezentacjom ze szkół ponadgimnazjalnym (Licealiada) w 61 imprezach o randze powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej dla 1272 uczestników.

Liczny udział oraz wysoki poziom sportowy zawodników będących uczniami szkół biorących udział w minionej edycji współzawodnictwa spowodowały zdobycie trzeciego miejsca Powiatu Tureckiego we Współzawodnictwie Sportowym Województwa Wielkopolskiego.

Starostwo Powiatowe wspiera również bardzo aktywnie sport osób niepełnosprawnych dlatego też postanowiło po raz pierwszy w historii uhonorować za szczególne osiągnięcia uczennicę I LO w Turku, grającą w zespole KKS Mustang Konin, z którym zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłce Koszykowej Klaudię Mruk oraz oraz Bartosza Sadkowskiego – ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku – mistrza olimpijskiego w kolarstwie na dystansie 2000 m i srebrnego medalisty na dystansie 1000 m w XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych odbywających się w Abu Dhabi.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci – Małe pierwsze miejsce zajęła SP Galew, drugie SP Koźmin, a trzecie SP Grzymiszew.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci – Duże najlepsza była SP Przykona.Tuż za nią uplasowała się SP w Słodkowie, a następnie SP w Brudzewie.

W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży – Małe pierwsze miejsce przypadło SP w Boleszczynie, drugie SP w Galewie, a trzecie SP w Koźminie.

W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży – Duże zwyciężyła SP Przykona. Tuż za nią uplasowała się SP nr 5 w Turku, a następnie SP nr 1 w Turku.

W ogólnej klasyfikacji Licealiady zwyciężył Zespół Szkół Technicznych w Turku. Drugie miejsce przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Turku, a trzecie Zespołowi Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie.

Jeśli chodzi o gminy bezkonkurencyjny był Turek. Kolejne dwa miejsca zajęły gminy Przykona i Brudzew.

Gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Edukac...
Anna Majda: Do Sejmu SPOŁECZNIE. Nie dla pieniędzy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.