Uczniowie z Turku na Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych

Olimpiada

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku wzięli udział w XII Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych.

18 listopada 2021 roku odbył się XII Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Z uwagi na panującą pandemię, każdy klub Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin przeprowadził rozgrywki na terenie swojego Ośrodka. Sześcioro zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Turku rozegrało swój turniej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku. Przed przystąpieniem do gry każdy z nich musiał wykonać Indywidualny Konkurs Sprawności, następnie na podstawie jego wyników utworzono grupy sprawnościowe, dając szansę rywalizacji wszystkim uczestnikom zgodnie z ich możliwościami i umiejętnościami.

W grach pojedynczych i pierwszej grupie sprawnościowej złoty medal i I miejsce zdobył Miłosz Raczyk, srebrny medal i II miejsce Michał Matela, natomiast w drugiej grupie sprawnościowej złoty medal i I miejsce zdobyła Paulina Taborek, srebrny medal i II miejsce Dominik Świtaj, brązowy medal i III miejsce Adam Sęk, a miejsce IV Sebastian Granos. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale.

Zawody przeprowadziła i przygotowała uczniów do turnieju- Izabella Frątczak.

W hołdzie druhom z Czernikowa zawyły syreny
.

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.