Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich w Warszawie

SP Kaczki Średnie

16 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich zorganizowana została jednodniowa wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyło 19 uczniów z klas VII-VIII opiekę sprawowało 2 opiekunów: Agnieszka Kamińska i Agnieszka Augustyniak.

Wycieczka rozpoczęła się o 5.30. Grupa wyruszyła z parkingu szkoły. Punktualnie i w miłej atmosferze szybko dotarliśmy do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Dla uczniów bardzo interesującym doświadczeniem była rejestracja gości i procedury bezpieczeństwa, które zakończyły się dla wszystkich pozytywnie i cała grupa weszła do budynków sejmowych.

W towarzystwie przewodniczki uczniowie obejrzeli wystawę o historii siedziby władzy ustawodawczej, a następnie przeszliśmy do najbardziej znanej sali w polskiej polityce - Sali Posiedzeń Sejmu. Widzieć takie miejsce na żywo, to zupełnie coś innego niż transmisje telewizyjne.

Podczas pobytu na tarasie widokowym doszło do nieplanowanego spotkania z Panem Posłem Marcinem Józefaciukiem, który wprowadził grupę do gabinetu Pani wicemarszałek Doroty Niedzieli. Uczniowie zapoznali się z charakterystyką pracy parlamentarzysty i otrzymali pamiątkową publikację Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dedykacją.

Następnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego. Wśród uczestników wyjazdu było wielu kibiców piłki nożnej i aktywnych piłkarz, dlatego wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Uczniowie weszli na trybuny i podziwiali ogrom tego obiektu. Następnie zwiedzali szatnię piłkarską, salę konferencyjną, strefę dla reporterów. Jesteśmy przekonani, że już niedługo kilku uczestników tego wyjazdu będzie grało na murawie tego stadionu.

Po intensywnym zwiedzaniu grupa zjadła obiad w restauracji zlokalizowanej w strefie stadionowej.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. W obiekcie uczniowie obejrzeli eksponaty związane z Powstaniem Warszawskim i II wojną światową oraz film ,,Miasto ruin” pokazujący ogrom zniszczeń w Warszawie po zakończeniu wojny. Bardzo wzruszający dla uczniów był momentem, gdy trasa zwiedzania przebiegała przez replikę kanałów, którymi przemieszczali się po Powstańcy Warszawscy. Uczniowie poznawali historię zwykłych ludzi, których los ukształtowała II Wojna Światowa.

Około godziny 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pomimo zmęczenia oraz dużej dawki wrażeń wszyscy byli zadowoleni i zapewniali, że jeszcze w tym roku ponownie odwiedzimy stolicę.
 

 

Skarga jak głaz do ogródka na koniec kadencji. Sta...
Od lutego wraca płatne parkowanie

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - gość w środa, 24 stycznia 2024 18:57

Nie było spotkania z naszym posłem? Przecież to obowiązkowy punk każdego wyjazdu:-) Oczywiście najważniejsza była szatnia piłkarzy:-) Ważniejszych miejsc w stolicy z pewnością nie ma. A Mc Donald's był?

Nie było spotkania z naszym posłem? Przecież to obowiązkowy punk każdego wyjazdu:-) Oczywiście najważniejsza była szatnia piłkarzy:-) Ważniejszych miejsc w stolicy z pewnością nie ma. A Mc Donald's był?
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.