Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych otrzymali certyfikaty za staże i szkolenia zagraniczne

ZST Turek

Wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku posiadają ogromną wiedzę, umiejętności, ale przede wszystkich chęci, by wciąż się rozwijać. Aby kształtować swoje pasje biorą udział w różnorodnych kursach oraz wyjazdach podczas których wiele się uczą.

Dzisiaj, tj. 21 stycznia najbardziej ambitni wychowankowie placówki zostali wyróżnieni za odbyte kursy w dziedzinie spawania oraz odbyte kształcenie poza granicami Polski.

Głównym celem realizowanych projektów jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów, zdobywanie doświadczenie międzykulturowego, poprawa umiejętności językowych, kształtowanie wśród uczniów postaw otwartych, tolerancji, a także postaw przedsiębiorczych i mobilnych zwiększających szanse na uczestnictwo na europejskim rynku. Rozwój osobisty, poprawa samooceny i pewność siebie.

W ubiegłym roku 43 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Turku kształtowało się w zawodzie technik logistyk, technik informatyk , technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik elektronik. Swoje umiejętności wychowankowie szkoły rozwijali poza granicami Polski w takich krajach, jak Hiszpania, Słowacja, Niemcy i Estonia.

Zagraniczne praktyki przyniosły wiele korzyści zarówno uczniom, jak i szkole. Nowe umiejętności i doświadczenia zawodowe stanowią niezwykłą szansę na poznanie funkcjonowania przedsiębiorstw branżowych, a otrzymany certyfikat Europass- Mobilność oraz zaświadczenia potwierdzające zdobyte kompetencje i umiejętności są przepustkę zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny.

-Chciałbym serdecznie wam pogratulować, głównie dyrekcji bo wiem, że jest to ciężka praca, żeby w ogóle zorganizować takie warsztaty praktyki zagranicą. Tych krajów jest wiele ale będą kolejne z czego bardzo się cieszę. Chciałbym wam podziękować i pogratulować, że promujecie jedną z najlepszych szkół technicznych w Polsce. I z tego jestem dumny, bo mamy się czym chwalić- mówił starosta Dariusz Kałużny.

Za ciężką pracę, zdobyte kompetencje oraz chęci do działania uczniowie otrzymali certyfikaty, a pogratulowali uczniom dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak, wicedyrektor Andrzej Rossa, starosta turecki Dariusz Kałużny oraz koordynato wtorkowego wydarzenia Daniel Kusz.
Kawęczyn: Strażacy z Milejowa jako pierwsi w gmini...
Tuliszków: Międzywydziałowy Turniej Halowej Piłki ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.