Uczniowie ZST w pierwszej piętnastce Ogólnopolskiego Konkursu AI4Youth

ZST Turek

3 listopada 2022 r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie odbyła się gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu AI4Youth, czyli „Sztuczna Inteligencja dla Młodzieży”, w której uczestniczyła reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Turku. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 uczniów, którzy zrealizowali łącznie 88 projektów. Kapituła konkursu wskazała 30 finałowych prac. Uczniowie ZST znaleźli się wśród piętnastu najlepszych.

Projekt uczniów ZST – Virtual pantry – wirtualna spiżarnia, to aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję, pomagająca w kontroli terminów przydatności produktów znajdujących się w naszym domu. Oprogramowanie, poprzez przypominanie o kończącym się terminie przydatności do spożycia, ma zapobiegać marnowaniu żywności.

Autorami aplikacji, wykonanej pod kierunkiem p. Krystiana Motały, są uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk: Miłosz Piekarski, Kacper Jaśniewicz i Jakub Grzelak.

 

Uroczyste obchody Święta Niepodległości z dozą muz...
Zmiany w parkowaniu przy zieleniaku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.