Uczniowie ZST zdobyli nowe kwalifikacje

Kwalifikacje ZST

Dla młodzieży, która pragnie wejść na rynek pracy i utrzymać się na nim, koniecznością jest zdobywanie nowych kwalifikacji. Uczestnicząc w szkoleniach i podejmując staże, młodzi ludzie poszerzają swoje kompetencje zawodowe i uzyskują realną szansę zatrudnienia.

Dzięki projektowi Powiatu Tureckiego: Kierunek kształcenie dualne przyszłością Powiatu Tureckiego 2020-2023, realizowanemu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku uczestniczyli w lipcu i sierpniu br. w szkoleniach z zakresu: rozliczenia czasu pracy kierowcy, programowania w języku C++, urządzeń i technik transmisyjnych, obrabiarek sterowanych numerycznie DMG, obrabiarek sterowanych numerycznie HASS, a także w kursie spawania metodą MAG, na którym mogli nabyć uprawnienia Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

11 października uczniowie naszej szkoły otrzymali zaświadczenia potwierdzające odbycie stażu i ukończenie ww. szkoleń. Na uroczystości obecni byli: Starosta Powiatu Tureckiego Władysław Karski, Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej Damian Brzóska, Dyrektor ZST Wioletta Adamiak, Wicedyrektor ZST Andrzej Rossa oraz nauczyciele.

Uzyskane zaświadczenia umożliwiają uczniom ZST wykazanie dodatkowych umiejętności w dokumentach rekrutacyjnych, co zwiększa ich szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy w różnych sektorach gospodarki.

źródło:ZST Turek


"Belfry kontra uczniowie" w Zespole Szkół Rolniczy...
Malanów: Spotkanie z sołtysami z terenu gminy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.