Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Uroczyste rozdanie nagród w IV-tej Edycji Powiatowego Konkursu Językowego „Language Abenteuer” w Kaczkach Średnich

Konkurs Języków Obcych

19 maja 2021 w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu językowego, który odbył się 28 kwietnia 2021r. To już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych, którego celem jest popularyzacja nauki języków obcych, zachęcenie do nauki i zwrócenie uwagi na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W tym roku w „Językowej Przygodzie” wzięło udział 54 uczniów z 15 szkół. Choć konkurs zachował swój pierwotny charakter, musiał być nieco zmodyfikowany i dostosowany do obecnie panującej sytuacji pandemicznej. W związku z czym gra terenowa została zastąpiona potyczkami językowymi, ale w wersji online.

Wręczenie nagród odbyło się już w sposób tradycyjny- Pani Dyrektor wraz z Naczelnikiem Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Turku podziękowała przybyłym gościom za zainteresowanie konkursem oraz uroczyście wręczyła nagrody: Stanisławowi Michałowiczowi ze Szkoły Podstawowej w Chlewie za zajęcie pierwszego miejsca, Martynie Wesołowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej za zajęcie drugiego miejsca oraz ex aequo: Ewie Karbowej ze Szkoły Podstawowej w Galewie i Natalii Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Cisewie za zajęcie trzeciego miejsca. Wyróżnienia powędrowały do Cezarego Szambelańczyka ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie, oraz Dominiki Zakrzewskiej i Filipa Cajdlera z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie.

Pani Dyrektor podziękowała również przybyłym opiekunom: Barbarze Oleksy z ZSP z Dobrej, Jolancie Łożyńskiej ze SP z Cisewa, Halinie Kuśmierek ze SP w Galewie oraz Annie Bonikowskiej ze SP w Słodkowie.

I tak kolejna edycja konkursu „Language Abenteuer” dobiegła końca. Organizatorzy są przekonani, że ta atrakcyjna forma edukacji zachęci młodszych kolegów do rozwijania umiejętności językowych.

Do zobaczenia w kolejnej edycji Drodzy Uczniowie! Do zobaczenia! See you! Bis bald!
OTOP: Bajka o Kopciuszku
#SzczepimySię #ostatniaprosta

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.