Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

11 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Turku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. To był wyjątkowy dzień. Zanim jednak maluchy zostały pasowane na ucznia i przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności.

Pierwszoklasiści wzięli udział w takich konkurencjach jak: znajomość kolorów, która polegała na dopasowaniu obrazków do danego koloru, wypicie soku z cytryny, wyszukiwanie ukrytych przedmiotów na planszy, wspólne omówienie i kolorowanie obrazków według wzoru, odgadywanie odgłosów zwierząt i tor przeszkód. Nad każdym zadaniem czuwali wychowawcy klas i rodzice. Wszyscy wykazali się dużymi zdolnościami oraz umiejętnościami udowadniając, że mogą zostać pełnoprawnymi uczniami naszego Ośrodka.

W związku z tym pani dyrektor, Izabela Piotrowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Na koniec nasi wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwieńczeniem uroczystości był skromny poczęstunek.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i kolegów z klasy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Organizatorami uroczystości były: Magdalena Kalinowska, Magdalena Marczyńska i Anna Mikołajczyk.
Dzień Edukacji Narodowej w Powiecie Tureckim
Dzień Edukacji Narodowej w turkowskim technikum

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.