Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W szkołach i przedszkolach trwają remonty

Remont szkoły

Niemal 700 tys. zł Miasto Turek przeznacza w te wakacje na remonty w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wśród większych przedsięwzięć wymienić można remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Broniewskiego i dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 1 do przepisów przeciwpożarowych.

W Szkole Podstawowej nr 1, budynek przy ul. 1 Maja przystosowywany jest do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Trwa pierwszy etap przedsięwzięcia, w ramach którego przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe i demontażowe, wybudowane ściany oddzielenia przeciwpożarowego, zamontowana stolarka o odporności ogniowej. To wszystko uzupełnią roboty tynkarskie i malarskie, w tym m.in. położenie nowych okładzin ścian i uzupełnienie posadzek. Koszt prac wyniesie 211 tys. zł.

Remont korytarzy, hallu i klatek schodowych na parterze trwa w Szkole Podstawowej nr 4. W ramach prac wykonane zostaną uzupełnienia murarskie i nowe okładziny ścian, prowadzone są prace tynkarskie i malarskie, wymiana grzejników centralnego ogrzewania oraz osprzętu instalacji elektrycznej, wymiana stolarki drzwiowej i montaż nowych osłon grzejników. Koszt robót prowadzonych w „Czwórce” sięga 125 tys. zł.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 5 odbywa się remont sali gimnastycznej z zapleczem, przy ul. Broniewskiego. Tam remontowane są posadzki i ścianki, na których poza tynkami i uzupełnieniami murarskimi, montowana będzie izolacja akustyczna. Ponadto wymieniony będzie osprzęt instalacji elektrycznej, stolarka drzwiowa i osłony grzejników centralnego ogrzewania. Wartość przedsięwzięcia to 153 tys. zł.

We wszystkich przedszkolach montowane będą nowe urządzenia zabawowe oraz prowadzone drobne remonty. Łączne wydatki na prace w przedszkolach wyniosą 207 tys. zł. Największe prace trwają w Przedszkolu Samorządowym nr 4, w którym poza wyżej wymienionymi, remontowany jest także ciąg żywieniowy. W pomieszczeniach kuchennych uzupełniane są ściany działowe, remontowane posadzki, zakładane płytki na ścianach i posadzkach. Wymieniana jest także instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania, stolarka drzwiowa, do tego trwa malowanie pomieszczeń. Na zakończenie zamontowany będzie sprzęt kuchenny. Prace w „Czwórce” kosztować będą 118 tys. zł.

Źródło/foto: Miasto Turek

 

Poprzeczka wysoko zawieszona dla podwójnego roczni...
Historyczna zmiana w Urzędzie Stanu Cywilnego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.