Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W Zespole Szkół Technicznych odczytano „Nad Niemnem”

ZST Turek

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku wspólnie z nauczycielami i dyrekcją także włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Literackie spotkanie zorganizowano w środę, 20 września.

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Najistotniejszymi celami przedsięwzięcia są: popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o język polski oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Wybór tegorocznej lektury – „Nad Niemnem” jest nieprzypadkowy. Jest to bowiem jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Udział naszej szkoły w tym wydarzeniu to już tradycja. Po raz kolejny do Narodowego Czytania włączyli się nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Organizatorzy akcji są przekonani, że wspólna lektura tego niezwykłego dzieła pomogła uświadomić młodzieży znaczenie powieści Elizy Orzeszkowej, a także mają nadzieję, iż akcja zainspiruje młodzież i zachęci do samodzielnego czytania.

Przedszkole nr 8 obchodzi Ogólnopolski Dzień Przed...
Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.