Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W Zespole Szkół Technicznych zapachniało świętami

Stoły Świąteczne

Tradycją jest już, że krótko przed świętami w Zespole Szkół Technicznych w Turku roztacza się bożonarodzeniowy nastrój. Wszystko za sprawą Szkolnego Konkursu na Najładniejszy Stół Bożonarodzeniowy oraz konkursu na najsmaczniejsze świąteczne ciasto.

Konkurs, który nawiązuje do bożonarodzeniowych zwyczajów to już w turkowskim ZST tradycja. Od lat uczniowie rywalizują o to, kto przygotuje najpiękniejszy stół świąteczny oraz najsmaczniejsze wypieki. W tegorocznej edycji przed jury składającym się z nauczycieli stało nie lada wyzwanie. Mieli oni ściśle wyznaczone kryteria co do oceniania, a składały się na nie: forma nawiązania do tradycji, pomysłowość aranżacji, estetyka nakrycia stołu i dekoracje świąteczne. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce: Joanna Chrzesciewska, Małgorzata Chrześciewska (klasa 3kf)
2 miejsce: Weronika Dębowska (klasa 3FZ)
3 miejsce: Roksana Koziołek, Weronika Mielczarek (klasa 3HZp)
Wyróżnienie otrzymali: Aleksandra Tomczyk,Aleksandra Palusik, Maja Pietrzak, Wiktor Szymanowski (klasa 2HZ).

Święta nie mogą się odbyć bez słodkości dobrze wiedzieli o tym organizatorzy rywalizacji. Głównemu konkursowi towarzyszyły bowiem zawody na najsmaczniejszy wypiek. W karcie oceny znalazły się kryteria takie jak: dekoracja, prezentacja, a także walory smakowe. W tej kategorii nagrodzeni zostali:

1 miejsce: Julia Gralińska (klasa 3HZ)
2 miejsce: Justyna Koperska (klasa 3kop)
3 miejsce: Kacper Bystrzycki (klasa 3LZ)
Wyróżnienie otrzymała Weronika Dębowska (klasa 3LZ).


Tuliszków: Wypadek w Grzymiszewie. Busem uderzył w...
Chełmońskiego nie tak szybko. Miasto nie skorzysta...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Alcybiades w sobota, 11 grudnia 2021 17:25

Na widok tak przystrojonych stołów to nawet Magdzie Gessler loki by się wyprostowały a Robert Makłowicz też by usiadł z wrażenia.Szacun dla autorów.

Na widok tak przystrojonych stołów to nawet Magdzie Gessler loki by się wyprostowały a Robert Makłowicz też by usiadł z wrażenia.Szacun dla autorów.
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.