Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Wciąż wzbijają się w górę, mierząc wysoko…”- czyli jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich

Image_52

„Taką masz dobrą opinię, a czynów ci się zachciewa – radzono dyrektorowi (…) Dyrektor Żuchowicz nie usłuchał dobrych rad, wziął się za realizację budownictwa szkolnego i obiektów towarzyszących, takich jak hala i boisko sportowe. I co ciekawsze, czyny te doprowadził do końca, snując jednocześnie wizję dalszej rozbudowy…”.


Uroczystość jedyna i niepowtarzalna odbyła się dzisiaj, tj. 23 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Jubileusz 60- lecia placówki rozpoczął się od mszy świętej. W wydarzeniu wzięli udział byli i obecni uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele samorządów, szkół oraz wszelkich instytucji. W sposób wyjątkowy przywitano i podziękowano żonę budowniczego, założyciela i pierwszego dyrektora szkoły Irenę Żuchowicz. Wyrazem uznania były ofiarowane jej kwiaty oraz brawa.

-Bardzo się cieszę, że mogę stanąć tu dzisiaj przed wami i powiedzieć wam, że jestem dumny z tego, że mogę być dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, mogę spotykać się z wami, czynić dobro dla tej szkoły i organizować w niej pracę. Mam nadzieję, że powrót do tego miejsca będzie dla was zawsze miły i sympatyczny- mówił obecny dyrektor szkoły Krzysztof Świerk na początku uroczystości.

Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, a jej wychowankowie początkowo uczyli się pod okiem dwóch nauczycieli. Powstała ona w poniemieckim gospodarstwie rolnym, gdzie nie było elektryczności, bieżącej wody i kanalizacji. Placówka z roku na rok była coraz bardziej rozbudowywana. Powstawały internat, sala sportowa oraz stadion. Uczniowie odnosili coraz to większe sukcesy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. W chwili obecnej Zespół Szkół Rolniczych może poszczycić się wspaniałym centrum dydaktycznym, wykwalifikowaną kadrą oraz możliwościami. Już niebawem szkoła ta stanie się jedynym w Europie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa. Na przełomie 60 lat placówkę rozwijało 5 dyrektorów, było zatrudnionych 295 nauczycieli, 47 pracowników administracji oraz 99 pracowników obsługi.
O historii Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich opowiedziano po krótce podczas dzisiejszego spotkania. Tych właśnie lat rozwoju pogratulowali zaproszeni goście, którzy przekazali na ręce dyrektora kwiaty oraz listy okolicznościowe.

Absolwenci szkoły spotkali się po latach, a swoje pozytywne emocje wyrażali już od samego początku spotkania. Szkoła łączy pokolenia, tradycję z nowoczesnością i pozwala rozwijać się młodym, ambitnym ludziom czego serdecznie gratulujemy.
Koniec nauki, czas wakacji
Brudzew: Magiczna Noc Świętojańska

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Naród w piątek, 01 lipca 2022 22:23

Pozdrowienia dla Pana dyr.Świerka.

Pozdrowienia dla Pana dyr.Świerka.
Gość - ja w piątek, 01 lipca 2022 17:13

Ciekawe, co pozostanie po obecnej dyrekcji...

Ciekawe, co pozostanie po obecnej dyrekcji...
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.