Wideo: Boże Narodzenie mimo wszystko w Przykonie

ZSP w Przykonie

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, szczególnym przeżyciem. W każdej rodzinie dzieci przygotowują się do Świąt. Mimo tego, że ten rok jest szczególny, wyjątkowy, dziwny, nieprzewidywalny… A może właśnie dlatego! jeszcze bardziej pragniemy poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Realizacja projektu edukacyjnego „Boże Narodzenie mimo wszystko” jest dowodem na to, że praca zdalna nie stanowi bariery w celebrowaniu szkolnych tradycji.

Główne cele projektu to: ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych i kultywowanie tradycji świątecznych w szkole.

Etapy realizacji projektu:
1. Omówienie zadań realizowanych w ramach projektu (wspólnie z uczniami został opracowany scenariusz, działania dostosowane do indywidualnych możliwości dzieci)
2. Przydział zadań oraz podział na grupy:
• każdy z uczniów otrzymał tekst wiersza do nauki,
• każdy z uczniów otrzymał tekst i podkład muzyczny kolędy/piosenki świątecznej,
• uczniowie mieli napisać list do św. Mikołaja,
• uczniowie mieli wykonać kartkę świąteczną,
• uczniowie mieli pokolorować świąteczną ilustrację, która poprzez aplikację Quiver została ożywiona i przybrała trójwymiarowe kształty.
3. Wyznaczenie terminu realizacji projektu (23.11. – 10.12.2020 r.)
4. Wskazanie źródeł pozyskania informacji (wszystkie informacje zostały zamieszczone z notesach zajęć uczniów na platformie Microsoft Teams – gdzie odbywają się wszystkie szkolne/klasowe zajęcia online. Ponadto zadaniem uczniów było wyszukanie na yt filmów z kolędami/ piosenką świąteczną w celu osłuchania się z utworem).
5. Podanie sposobów prezentacji pracy (uczniowie zostali poinformowani, że efektem ich działań będzie film podsumowujący ich pracę; powstało przedstawienie pt. „Przy wigilijnym stole”).

Realizacja projektu nie byłaby możliwa gdyby nie wspaniała współpraca wychowawcy z Rodzicami. Ich rola polegała na nagraniu video swoich pociech recytujących wiersze, śpiewających świąteczne utwory, a następnie przesłanie wychowawcy nagrań i zdjęć prac plastycznych. Za to wsparcie Rodzicom należą się szczególne podziękowania.

Pomysłodawcą, koordynatorem, reżyserem, montażystą filmu jest Arleta Trzmielewska, wychowawczyni klasy IIc.


Tuliszków: Mistrzostwa Polski Młodzików
Wyjątkowa lekcja w-f w SP1

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.