Wiedza, edukacja, rozwój - uczniowie ZST uczą się w europejskich miastach

Wiedza, edukacja, rozwój

Odwiedzić piękny, ciekawy kraj i dodatkowo wynieść masę wiedzy? Nic prostszego! O tym jak wiele nauczyć się można zarówno w teorii, jak i w praktyce przekonali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Pandemia spowodowała, że uczniowie Zespołu Szkół Technicznych musieli na jakiś czas zaprzestać praktyk w sąsiednich krajach. Teraz jednak na nowo wyruszyli w drogę zdobywając wiedzę i doświadczenie. Wszystko jest możliwe w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” –współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Operacyjny "Wiedza, Edukacja, Rozwój” pozwala młodzieży realizować podstawę programową w trakcie międzynarodowych praktyk w dowolnym kraju Unii Europejskiej.

Mechatronicy i technicy żywienia spędzili pracowity czas w Lipsku w Niemczech. Nie tylko zwiedzili Berlin, ale również posiedli niezbędną wiedzę i dowiedzieli się, jak uczą się i pracują ich rówieśnicy. Dodatkowo przydatne było obcowanie z językiem niemieckim, co z całą pewnością pomoże młodym ludziom w dalszej edukacji.

Podczas dwutygodniowych praktyk opiekę nad grupą sprawowała Joanna Suleja.

 

Muzeum Miasta Turku przystąpiło do kolejnego etapu...
Kuprówka rudnica znów w Parku Tura. Teren zamknięt...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.