Wiedza, zabawa i dobry start w przyszłość, czyli Drzwi Otwarte w I LO w Turku

Drzwi Otwarte w ILO

W poniedziałek, 27 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbyły się Drzwi Otwarte. Od samego rana grupy młodych ludzi odwiedzały placówkę i zapoznając się z ofertą edukacyjną. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie.

Aby zobaczyć i doświadczyć wszystkiego, co przygotowano na ten wyjątkowy dzień należało nastawić się na co najmniej godzinę zwiedzania. Laboratorium chemiczne, świat matematyki i informatyki, ciekawostki geograficzne czy podróż w czasie z humanistami to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji.

W klasach czekało wiele niespodzianek językowych. Angielski, niemiecki, francuski, rosyjski czy łaciński uczniowie „Ogólniaka” mają w jednym palcu.

To jednak nie wszystko. Tego dnia odbywało się wiele konkursów, mini szkoleń oraz inicjatyw propagujących zdrowy styl życia odbywało się na świeżym powietrzu.

Przyszli uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak działa telewizja, zapoznać się z tajnikami piękna dzięki eksperymentom i zabiegom SPA oraz zobaczyć niesamowite pokazy w wykonaniu fizyków.

Wybitni matematycy wzięli udział w konkursie. Czas na szóstkę” składał się z trzech części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali 5 zadań otwartych w auli szkoły. W drugim etapie zmierzyli się z 25 zadaniami testowymi. Trzecia natomiast była najbardziej przyjemna, bowiem wówczas nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Niespodzianek było wiele, a potencjalni kandydaci już niebawem mogą być częścią społeczności tworzącej niezwykłe rzeczy.
l Konferencja Spedycyjna w ZSR w Kaczkach Średnich
Przewaga PiS wzrosła! Oficjalne wyniki wyborów do ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.