Wiele atrakcji i niespodzianek podczas Drzwi Otwartych w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Turku

Drzwi Otwarte w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym

Muzyka, rozwijające zajęcia, wiele kreatywności i przyjazne zwierzęta. Właśnie tak wyglądały Drzwi Otwarte w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym, które odbyły się dzisiaj, tj. 6 czerwca. Chętni do placówki trafić mogli dzięki drodze narysowanej kredą, która stanowiła idealny przedsmak atrakcji, które czekały podczas wydarzenia.

Teren placówki podzielony został na dwa obszary. W pierwszym można było obserwować osiągnięcia wychowanków zdobyte przez nich trofea, medale, puchary i nagrody, a także dowiedzieć się, jak wgląda współpraca z instytucjami zewnętrznymi.

W drugim obszarze, który obejmował boisko i plac zabaw zaprezentowano zajęcia oraz różne formy terapii, które prowadzone są w placówce. Każdy mógł czynnie angażować się w przygotowane przez organizatorów atrakcje.

Wiele niespodzianek przygotowano dla dzieci. Muzyka przy które każdy świetnie się bawił popcorn, zabawy z animatorem, zaplatanie wianków czy dogoterapia to tylko niektóre z nich. Wiele emocji budziły alpaki. Zwierzęta sprawiły, że na twarzach dzieci i młodzieży pojawiały się uśmiechy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażaków, a wiele osób chciało zobaczyć wóz do zadań specjalnych.

Uczestnicy wydarzenia mogli uczestniczyć w zajęciach gospodarstwa domowego, gdzie wypiekane były gofry, a także dowiedzieć się wiele o zakładaniu własnego ogródka w języku polskim i angielskim.

W międzyczasie rodzice z dziećmi zwiedzali placówkę, co wspólnie z zainteresowanymi gośćmi czynili również starosta turecki Dariusz Kałużny, prowadząca Alpakamię w Szyszyńskich Holendrach Marta Pietrzykowska, właścicielka Zagrody Edukacyjnej w Olszówce Ewa Dzieran- Hadław, animator zabaw dziecięcych i właścicielka firmy Event Marzeń Nikola Osińska, terapeuta z Fundacji Ama Canem z Łodz Andrzej Niedzielski oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.
Jest nowa taryfa na ciepło w mieście. Znów będzie ...
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wielokrotni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.