Wiele powodów do dumy, czyli zakończenie roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym

I LO

W turkowskim liceum ogólnokształcącym powodów do dumy nie brakuje. Świetne wyniki uczniów przekładają się na sukcesy całej szkoły. Okazją do gratulacji i wręczenia zasłużonych nagród była tradycyjnie już uroczystość zakończenia roku szkolnego.

Rok szkolny 2021/2022 dla turkowskiego ogólniaka był niezwykle udany. Szkoła po raz kolejny otrzymała srebrną tarczę w rankingu najlepszych szkół średnich Perspektywy 2022. Liceum zajęło 373. pozycję w Polsce oraz 29. miejsce w Wielkopolsce uzyskując tytuł Srebrnej Szkoły. Sukcesami mogą pochwalić się również uczniowie - aż 125 osób osiągnęło średnią 4,75 i więcej, a tym samym otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.Ciężkiej pracy, wybitnych wyników oraz zaangażowania na rzecz szkoły pogratulowali zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się miedzy innymi minister Ryszard Bartosik. Zebrani uczcili też minutą ciszy pamięć zmarłej niedawno profesor Marii Kurc.

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi oraz na rzecz społeczeństwa otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Specjalną nagrodę od ministra Ryszarda Bartosika otrzymała uczennica kl. IIIc Andżelika Borowiak, która ten rok szkolny zakończyła ze średnią 6.0, natomiast Tomasz Rajczyk za wysokie wyniki w nauce otrzymał nagrodę ufundowaną przez starostę powiatu tureckiego.

Marża kredytu hipotecznego – od czego zależy i co ...
Gm.Turek. Mężczyzna zasłabł za kierownicą. Nie uda...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.