Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wielkanocne inspiracje w Zespole Szkół Technicznych

ZST

Podczas wielkanocnych konkursów zorganizowanych w Zespole Szkół Technicznych w środę, 6 kwietnia zapachniało wiosną. Uczniowie przygotowali nie tylko wspaniałe przysmaki, ale też pięknie nakryte stoły świąteczne.

Świąteczne konkursy to doskonała okazja do tego, aby uczniowie mogli zaprezentować zdobyte umiejętności i dodatkowo szlifować swój kulinarny talent. Jest też również cenna lekcja wielkanocnych tradycji i umiejętności łączenia ich z nowoczesnością. Powstały fantastyczne babki i mazurki, a wśród potraw królowały oczywiście jajka i żurek, ale też pomysłowe pasty, jak chociażby serowo-łososiowa czy też paszteciki z ciasta francuskiego z marchewką i jajkiem.

Nic zatem dziwnego, że jury miało trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie zdecydowano, że w kategorii ciast pierwsze miejsce otrzyma Jakub Bartosik, drugie przyznano Katarzynie Zasadzie, a trzecie zajęła Magdalena Górnik. Wśród potraw świątecznych największe uznanie jury zdobyło danie przygotowane przez Norberta Antczaka i Justynę Koperską, a za nimi uplasowali się Patrycja Kujańska w parze z Aleksandrą Śmiglewską oraz Nikola Druciarek i Marta Kaczorowska. Wyróżniono natomiast danie Aleksandry Gmachowskiej i Kingi Kędzierskiej. Wspaniałe potrawy to jednak nie wszystko - ważna jest również oprawa, w tym również sposób przygotowania świątecznego stołu. Jury uznało, że z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie Małgorzata Robaszek i Dominika Świerk. Drugie miejsce zajęły Alicja Krauze, Wiktoria Marciniak, Gabriela Michalak i Magdaena Purcel, a trzecie - Joanna Chrzęściewska, Małgorzata Chrzęściewska i Michał Krawczyk. Wyróżnienie przyznano Darii Kubiak i Wiktorii Bąkowskiej.

Szpital w Turku z certyfikatem „Wzorowa Placówka M...
Wiosna budzi nadzieję, czyli wielkanocny kiermasz ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.