W turkowskim liceum rozpoczął się wojewódzki rok szkolny

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w I LO

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku było gospodarzem wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego. Szkoła gościła wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbietę Leszczyńską oraz wojewodę Zbigniewa Hofmana.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, następnie wszyscy udali się do auli w Liceum Ogólnokształcącym, gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia ważnego dla powiatu tureckiego, województwa wielkopolskiego, a także i całego kraju.

-Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbywa się po raz pierwszy w historii powiatu. Jesteśmy niezwykle dumni z tego powodu i czujemy się bardzo zaszczyceni takim wyróżnieniem, za co w imieniu samorządu powiatu tureckiego, dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz całej społeczności szkolnej powiatu tureckiego serdecznie panu wojewodzie, pani kurator dziękujemy- mówił na wstępie starosta turecki Dariusz Kałużny. Podkreślił on również, że rozpoczęcie roku szkolnego szczególnie ważne jest dla uczniów klas pierwszych.

W szkołach prowadzonych przez powiat turecki naukę rozpoczęło dzisiaj łącznie 3669 uczniów, z czego z czego pierwszy rok edukacyjny rozpoczyna 1576 młodych ludzi. W I Liceum Ogólnokształcącym jest 506 uczniów nowych wychowanków.

- Przed rozpoczęciem roku szkolnego wszyscy stajemy przed nowymi wyzwaniami. Rolą samorządu było sprostanie nowej reformy systemu edukacji. Uczniowie z roczników 2003 i 2004 razem kroczyli do nowych szkół średnich. Wielokrotnie padały pytania, czy w szkołach ponadpodstawowych wystarczy miejsca dla uczniów. Czy zostanie wprowadzony system dwuzmianowości. Dzisiaj ponownie, co już czyniłem wcześniej i to wielokrotnie zapewniam, że szkoły prowadzone przez powiat turecki sprostały oczekiwaniom rodziców i uczniów i są przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika. Pani kurator- melduję wykonanie zadania- mówił Dariusz Kałużny.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego głos zabrali również wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, poseł Ryszard Bartosik oraz wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

-Jak co roku początek września oznacza powitanie szkoły. Dla wielu to rozpoczęcie kolejnego wspaniałego etapu w życiu, nowe znajomości, nowe obowiązki- mówił wojewoda, który na zakończenie swej wypowiedzi przekazał dyrektor Danucie Szczepanik Trylogię, flagi narodowe, multimedia, piłki.

Długo wyczekiwaną i wyjątkowo uroczystą chwilą było ślubowanie klas pierwszych oraz pełne wzruszenia podziękowania dyrektor placówki Danuty Szczepanik, która życzyła również nowym uczniom pięknych chwil w I Liceum Ogólnokształcącym.

Na zakończenie dla zaproszonych gości wystąpili wychowankowie Szkoły Muzycznej z Turku.

Uczniowie technikum powrócili w szkolne mury
Wideo: Plony zebrane, czas świętować, czyli ostatn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.