Wiosna z techniką pełna innowacji, czyli Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Technicznych

ZST Turek

Mnóstwo atrakcji i ciekawostek czekało na wszystkich, którzy we wtorek, 26 kwietnia zdecydowali się odwiedzić Zespół Szkół Technicznych w Turku. Bogata oferta edukacyjna i nie tylko miała skłonić absolwentów podstawówek do kontynuowania nauki w murach technikum.

Młodzież, która we wtorek zawitała do Zespołu Szkół Technicznych w Turku miała nie tylko okazję zwiedzić budynki wchodzące w skład szkoły i poznać poszczególne pracownie, ale też włączyć się w przygotowane specjalne atrakcje.

Można było dowiedzieć się jak zrobić domowy pilling do ciała czy też skorzystać z kosmetycznych i fryzjerskich porad. Zajęcia praktyczne to coś, co cieszy się ogromną popularnością wśród obecnych jak i przyszłych uczniów. Nie zabrakło wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych oraz języków obcych, a także zapoznania się z innowacyjnym sprzętem, którym dysponuje placówka.

Uczniowie klas o profilu gastronomicznym zadbali to wspaniałe przekąski, a zwiedzając szkolne pomieszczenia młodzież poznawała tajniki poszczególnych zawodów.

Nie zabrakło również sportowych emocji, o które zadbali m.in. uczniowie przygotowani na tę specjalną okazję przez wychowawców. Nie zawiedli także strażacy i żołnierze, którzy prezentowali m.in. korzystanie z broni oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania i opowiadali o swojej pracy.

Tegoroczne Drzwi Otwarte prowadzone pod hasłem „Wiosna z techniką” pokazały, że w szkolnych murach kryje się wiele ciekawostek i innowacji.


Tuliszków: Super Liga Judo w województwie Dolnośl...
Tuliszków: Umowa na dokumentację ul. Zdrojowej i u...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w wtorek, 26 kwietnia 2022 16:27

Może się mylę ale w dużych miastach powoływano drzwi otwarte bo premier wprowadził stan zagrożenia Bravo, który zakazuje wstępu do szkół osobom obcym. Ale widocznie w Turku to nie obowiązuje

Może się mylę ale w dużych miastach powoływano drzwi otwarte bo premier wprowadził stan zagrożenia Bravo, który zakazuje wstępu do szkół osobom obcym. Ale widocznie w Turku to nie obowiązuje;)
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.