Władysławów: Dzień Edukacji Narodowe w Wyszynie

DEN Władysławów

13 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli wójt Gminy Władysławów Pani Elżbieta Klanowska, radny gminy Pan Zbigniew Kacprzak, przedstawiciele rady rodziców, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną, w której dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud.

Ten dzień stał się również okazją do zaprezentowania zmodernizowanej kuchni i jadalni oraz do oddania do użytku nowopowstałej sali integracji sensorycznej.

Modernizacja stołówki możliwa była dzięki pozyskaniu na ten cel 80 tys. zł dofinansowania z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” oraz przychylności naszego organu prowadzącego. Koszt przedsięwzięcia to ponad 135tys. złotych.

Sala integracji sensorycznej powstała dzięki wielu akcjom charytatywnym organizowanym przez nauczycieli, radę rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Pozwoli ona na profesjonalne prowadzenie terapii, której głównym zadaniem jest dostarczenie i kontrolowanie bodźców przez wszystkie zmysły. Terapia SI poprawia funkcjonowanie centralnego układu nerwowego dziecka i wpływa na zmianę jego zachowania w sferze motorycznej, emocjonalnej oraz poprawia umiejętności językowe i poznawcze, a przede wszystkim wpływa na lepszą efektywność uczenia się przez dziecko.

Oddane do użytku pomieszczenia będą przez długie lata służyły uczniom. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju naszej placówki.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych w „Czwórce”
Władysławów: Dachowanie w Mariantowie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.