Władysławów: Łukasz Wardeński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

Łukasz Wardeński

Łukasz Wardeński uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Wyszynie jest finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Delta” z Ostrowca Świętokrzyskiego pod patronatem MEN. Opiekunem ucznia z ramienia Szkoły Podstawowej w Wyszynie była pani mgr Joanna Sosińska.

Inspiracją do zgłoszenia się w szranki konkursowe, a tym samym napisania wiersza było wzięcie udziału w uroczystościach patriotycznych w Turku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przedstawiających rekonstrukcję wydarzeń sprzed stu lat pod tytułem „Wydarzenia z 11.XI.1918 r.-śmierć profesora Kączkowskiego”. To udział w tym wydarzeniu zaowocował powstaniem wiersza przez Łukasza „Ułańska dola”, który mówi o uczuciach żołnierzy walczących o niepodległość Polski
Wg informacji organizatorów do konkursu zgłoszono ponad 2400 utworów. Wszystkich uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy I – III; IV – VIII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i artystyczne.
 
Do finału zakwalifikowano 10 najlepszych prac z każdej kategorii wiekowej. Wśród finalistów znalazł się Łukasz Wardeński. Gala finałowa odbyła się w dniach 26-27 listopada2018r. w Bałtowie. Młodzi poeci zaprezentowali swoje utwory przed publicznością która przybyła z całej Polski oraz jurorami w składzie: Krystyna Kozieł- poetka z Ostrowca Świętokrzyskiego, Józef Baran- poeta z Krakowa, ks. Stefan Radziszewski- znawca poezji. Po mimo chłodnej już jesieni, ale w bardzo miłej i gościnnej atmosferze Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego , wszyscy finaliści mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem jego atrakcje: Jurapark, Muzeum Jurajskie, Park Miniatur ”Polska w miniaturze”. Podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom w pokazach musztry, fechtunku, tańców historycznych zaprezentowała się Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Na zakończenie gali wystąpił Jacek Kowalski z zespołem Monogramista JK.

Wiersz „Ułańska dola” jest pierwszym utworem napisanym przez Łukasza, a zarazem jego ogólnopolskim sukcesem . Niewykluczone, że nie ostatnim. Łukasz poza poezją interesuje się sportem, lubi grać w piłkę nożną. Łukasz ogromnie dziękuje wszystkim za wsparcie, każde dobre słowo i możliwość wzięcia udziału w tym konkursie. To był niezapomniany czas. Obecnie czekamy na publikację przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wierszy wszystkich finalistów w specjalnie przygotowanym tomiku poezji.

Serce i dusza jest w poezje bogata
Z Wyszyny Wardeńskiego Łukasza
Dumni Rodzice Szkoła i Wyszyna nasza
Ze ma takiego
piszącego Łukasza

BRAWO

Władysławów: Druhny i druhowie z OSP Polichno obch...
Rewitalizacja parku w Turku musi poczekać. Pienięd...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.