Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: „Muzyka łączy pokolenia"

Szkoła we Władysławowie

Pod takim hasłem 8 listopada 2018 r. w Przedszkolu Gminnym we Władysławowie odbyła się biesiada patriotyczna, przygotowana przez dzieci z grupy „Misie”.

W dniach poprzedzających 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości nie mogło zabraknąć Bohaterów pamiętających wydarzenia kluczowe dla wszystkich Polaków – w uroczystości wzięła udział Pani Leokadia Kwiatkowska, która ze wzruszeniem oglądała występy Przedszkolaków. Pani Leokadia urodziła się w 1922 roku w wolnej Polsce, jednak w dorosłość wkroczyć musiała w atmosferze strachu i niepewności o jutro. Okres II wojny światowej był dla niej czasem wypędzenia i osamotnienia. Ale mimo traumatycznych przeżyć Pani Leokadia zachowała pogodę ducha i tego dnia z uśmiechem na twarzy słuchała pieśni, które sama doskonale znała i niejednokrotnie w swoim życiu nuciła. Kilkakrotnie podczas biesiady podkreślała że jej dzieciństwo wyglądało zupełnie inaczej – nie było tylu zabawek, tylu kolorów, tylu atrakcji. Ale radość w sercach, energia i ufność były takie same kilkadziesiąt lat temu i tego dnia wśród przedszkolaków.Również pozostali Goście zebrani na sali mogli przypomnieć sobie bliskie sercom wszystkich pokoleń piosenki i tańce ludowe w wykonaniu dzieci.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu „Seniorskie Nuty” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie. Po części artystycznej dzieci, w imieniu młodego pokolenia Polaków, wręczyły kwiaty Pani Leokadii Kwiatkowskiej, wyrażając w ten sposób uznanie dla jej pokolenia i symbolicznie dziękując za trud odbudowy wolnego i niepodległego kraju. Następnie Pani dyrektor Wioletta Szczecińska podziękowała uczestnikom biesiady za zaangażowanie i udział w obchodach z okazji Święta Niepodległości. Po części oficjalnej rozmowom i wspomnieniom przy słodkim poczęstunku, przygotowanym dzięki szczodrości Rodziców, nie było końca.

Celem biesiady było popularyzowanie pieśni patriotycznych, tradycji i zainteresowania dziedzictwem kulturowym, a przede wszystkim kształtowanie miłości i przynależności do Ojczyzny wśród dzieci.

SW

Obchody Święta Niepodległości w Specjalnym Ośrodku...
Dobra: "Nie zginęła! Zmartwychwstała, mimo wrogich...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.