Władysławów: Pasowanie i ślubowanie na ucznia pierwszej klasy w Szkole Podstawowej w Wyszynie

Wyszyna

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzisiaj w sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

Na pasowanie przybył kś Włodzimierz Pawłowski proboszcz parafii NNMP w Wyszynie który poświęcił pierwszakom plecaki Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Klimaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielka kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków przygotowanych przez rodziców oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Taki dzień na lata w pamięci pozostanie
To było uroczyste w Szkole Podstawowej w Wyszynie
Pasowanie i Ślubowanie
Niech się każdy dowie Pierwszoklasiści w Wyszynie to już Uczniowie

Materiał nadesłał Andrzej Burszewski

PGKiM: Starosta zablokował budowę ciepłowni geoter...
Władysławów: Trud i osiągnięcia docenione. Uczniow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.