Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysławów: Uczniowie uczcili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia odbyła się uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Wyszynie Uczniowie z całej szkoły zgromadzili się, by uczcić ważne święto narodowe - 233 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na scenie wystąpili recytując wiersze, wzruszając publiczność swoją interpretacją patriotycznych utworów. W międzyczasie nie zabrakło również pieśni, które wzmocniły ducha patriotyzmu. Przedstawienie taneczne, ukazujące zręczność i grację uczniów, wzbudziło podziw wśród widzów, szczególnie gdy taniec został urozmaicony przez flagę i wstążki w barwach narodowych. Odrobinę humoru wniosło przedstawienie scenki teatralnej ,,Na kolanie Panie Janie”, w której oprócz kontekstu historycznego uchwalenia konstytucji uczniowie zobaczyli jak ważną rolę dla kraju odgrywa edukacja. Na zakończenie, pani dyrektor zabrała głos, podkreślając wagę tego historycznego dnia i zachęcając uczniów do kontynuowania patriotycznej tradycji. Podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia.

Matka nasza Ojczyzna POLSKA
Zawsze pierwsza dla niej mamy miłość i patriotyzm w sercach
Szkoła Podstawowa w Wyszynie

Materiał nadesłany przez
Andrzej Burszewski
Zdjęcia SP Wyszyna

 

Dobra: Samorząd rozpoczął IX kadencję. Cezary Mada...
Święto Biało-Czerwonej i strażackiej braci

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.