Władysławów: Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

Wyszyna Ślubowanie

Dnia 22 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Najważniejszym jednak momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor Małgorzata Klimaszewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dzięki któremu dzieci zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Po pasowaniu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną, które zostały wręczone przez wychowawcę klasy Panią Wioletę Janaszczyk. Po pasowaniu, przybyły na dzisiejszą uroczystość Ks. proboszcz Włodzimierz Pawłowski, pobłogosławił pierwszoklasistów oraz ich plecaki i przybory szkolne. Tego dnia nasze pierwszaki zostały również pasowane na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Na koniec rodzice i uczniowie w dowód wdzięczności i z najlepszymi życzeniami wręczyli bukiety kwiatów Pani Dyrektor, swojej wychowawczyni oraz księdzu proboszczowi.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, zapału do pracy, samych wspaniałych ocen, przyjaźni na całe życie oraz żeby nasza szkoła stała się dla nich drugim domem, do którego zawsze chętnie się wraca.

Opracowała: Wioleta Janaszczyk

Foto SP Wyszyna


Edukacja przez zabawę na sali "Ognik"
Tuliszków: „Rodzina wolna od nałogów”, czyli niedz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.