Władysławów: Wiwat Maj, 3 Maj!

Apel w Wyszynie

W dniu 08.05.2019 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie odbył się apel z okazji 228 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Apel przygotowały dzieci z klas IV oraz Vb pod opieką wychowawców. Uczniowie wspominali wydarzenia, które miały miejsce w 1791 r. Schyłek XVIII wieku był bardzo ciężkim okresem życia dla naszych przodków, ze względu na czas rozbiorów i walki o istnienie naszej Ojczyzny. Konstytucja 3 Maja dawała nadzieję na lepsze jutro, o czym przypomniały nam teksty recytowanych wierszy i śpiewanych piosenek. Słowa Pani dyrektor Małgorzaty Klimaszewskiej również zachęciły wszystkich do chwili refleksji nad tym, czym jest wolność, ojczyzna i patriotyzm. Warto wracać do tych wydarzeń i prawdę o nich przekazywać kolejnym pokoleniom, aby wspomnienia tych ważnych chwil nigdy nie zniknęły z pamięci Polaków.
Wideo: Zdrowie, infrastruktura i środowisko, czyli...
Kapliczki przydrożne - symbol wiary i dziedzictwo ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.