Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Wolność jest w nas”

Wolność jest w nas

"Wolności! Ty pierwsza z własności człowieka, bez której inne nikną i szczęście ucieka” – słowa Adama Czartoryskiego stały się mottem zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Turku Powiatowego Konkursu Literacko-Fotograficznego, którego podsumowanie odbyło się 25 marca br. Przedsięwzięcie stanowiło nawiązanie do ubiegłorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Celem jego było zainspirowanie uczniów naszego powiatu do samodzielnych poszukiwań i refleksji historycznych, a także do szerszych rozważań na temat szczególnego znaczenia wolności w życiu człowieka.

Gościem specjalnym uroczystości i członkiem komisji konkursowej był - zaprzyjaźniony ze szkołą aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu - Jacek Jackowicz. Nagrodzone osoby miały możliwość usłyszenia napisanych przez siebie utworów w jego interpretacji.

I miejsce w konkursie zajął Mateusz Lis z Gimnazjum nr 2 w Turku, II - Julia Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie, a III miejsce przypadło

Łukaszowi Wardeńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie.

W celu podkreślenia - tak ważnego dla współczesnego młodego pokolenia - poczucia własnej tożsamości narodowej, opartego m.in. na znajomości historii oraz kultury, w konkursie zaprezentowano bogaty materiał będący żywą i inspirującą lekcją historii.

Organizatorami konkursu były Renata Kowarsz-Mrukowska, Emilia Marucha i Barbara Witkowska.

Tuning samochodu a ubezpieczenie - na co trzeba by...
W Bibliotece na bogato!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.