Wspólne święto uczniów i nauczycieli, czyli Dzień Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym

Dzień Edukacji Narodowej w I LO w Turku

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby docenić pracę nauczycieli. Ale - jak podkreślała dyrektor turkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Danuta Szczepanik - jest to wspólne święto nauczycieli i uczniów. Wszyscy zgromadzili się zatem w licealnej auli, aby w uroczystej atmosferze wysłuchać dobrych życzeń.

- Dzień Edukacji Narodowej jest naszym wspólnym świętem. Wszystkich tych, którym zależy na tym, żeby być razem, żeby się uczyć, żeby spędzać ze sobą czas, żeby zmierzać do określonych celów. Nie jest to łatwe - ani praca nauczyciela, ani praca każdego, któremu wasze dobro jest bardzo bliskie. Nie jest to łatwe też uczyć się, bo trzeba pokonywać trudności, ale też trzeba czerpać satysfakcję z tego, co się robi - mówiła Danuta Szczepanik, składając wszystkim nauczycielom satysfakcji, pasji, radości, czerpania z kontaktu z uczniami, bo to on jest najistotniejszy.

Słowa pełne dobrych życzeń skierował także do zebranych poseł Ryszard Bartosik. - To wielkie święto, święto nauczycieli, uczniów, całej społeczności szkolnej. Chciałbym wszystkim życzyć sukcesów na tej wspólnej drodze, którą idziecie - sukcesów młodzieży, sukcesów nauczycieli. Wszystkim nauczycielom chciałbym życzyć, abyście państwo czerpali satysfakcję z osiągnięć tych, których prowadzicie po ścieżkach życia - życzył parlamentarzysta. Życzenia w imieniu samorządu powiatowego złożył natomiast starosta Dariusz Kałużny:

- Niech państwa praca na rzecz młodego pokolenia Polaków daje wam wielką satysfakcję w realizacji waszej misji o troskę, wychowanie i wykształcenie tego młodego pokolenia - mówił, wspominając wojewódzką inaugurację roku szkolnego, która miała miejsce w murach ogólniaka.

Reprezentujący miasto Turek burmistrz Romuald Antosik życzył nauczycielom, aby zawsze szli z podniesioną głową, byli dumni z tego, co robią, nie dali się nigdy rozbić i zawsze wiedzieli, że ich praca jest bardzo wartościowa bez względu na cenę, jaką trzeba za nią zapłacić.

Wyróżniających się nauczycieli doceniono nie tylko życzeniami, ale też nagrodami od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz starosty powiatu tureckiego. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali niespodziankę, czyli występ artystyczny, który trafnie i z humorem nawiązywał do szkolnej codzienności.

Anna Majda: Do Sejmu SPOŁECZNIE. Nie dla pieniędzy...
Bombowy Dzień Nauczyciela w szkołach średnich

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.