Współpraca międzynarodowa online w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Kaczki Średnie

To już po raz szósty uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich brali udział w polsko-niemieckiej wymianie, niestety w tym roku, nie na żywo lecz online.

Do spotkania doszło dzięki nawiązaniu współpracy przez panią Agnieszkę Szymańską z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich ze szkołą z Niemiec: Konrad-Zuse-Schule w Fuldzie. Projekt organizowany był przez koordynatorów: Jakuba Garstę( DMK - Dom Pojednania i Spotkań) oraz Annę Adamszewską (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży).

Temat przewodni współpracy to: "Perspektywy zawodowe" ("Berufliche Perspektiven").

Uczniowie komunikując się na platformie Zoom rozmawiali między innymi o kluczowych kompetencjach na rynku pracy oraz wymarzonych zawodach w Polsce i w Niemczech. W trakcie wymiany poruszony był temat coronavirusa: Jaki wpływ ma pandemia na teraźniejszość oraz na naszą przyszłość? Jakie są jej dobre i złe skutki, jeśli chodzi o perspektywy zawodowe?

Uczestnicy przygotowywali informacje o możliwościach pracy w swoim regionie i działających tam firmach. Na koniec każda drużyna zaprezentowała swój region.

Uczniowie podczas spotkania posługiwali się w języku niemieckim i angielskim, brali udział w zabawach językowych typu „łamańce językowe”. Wszyscy mieli dużo radości i wielu podejmowało wyzwanie recytując trudne zdania i wierszyki, dobrze się przy tym bawiąc.

Podczas wymiany uczniowie odwiedzili również (na razie wirtualnie) kilka miast: Fulda, Turek i Gdańsk. Mimo różnic odległościowych połączyło ich wspólne motto: dwa kraje - jeden cel!

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich pozytywnie oceniają to przedsięwzięcie i liczą na kolejne spotkanie na żywo.

Efekty intensywnej pracy uczestników można zobaczyć na:
https://pl.padlet.com/aadamczyk3/nvrag82o9uw2y4j3?fbclid=IwAR0tp5OCbs1M9GCvWmNflg8GzwZL4SQ-Xwss73niwqoYpDkRKfjW60csPTQ
Przykona: Wytrwali pół wieku w małżeńskiej przysię...
Malanów: Walne Zgromadzenie w Stowarzyszeniu „Nadz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.