Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Turku

PSP Turek

Poznawanie zawodów to długoletnia tradycja w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku. Kontynuując ten zwyczaj dzieci z oddziału IV ze swoimi opiekunkami we wtorek, 11 października udały się na wycieczkę, której celem było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków.

Autokarowa wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Turku zorganizowana przy ogromnym zaangażowaniu rodziców okazała się niezwykłą atrakcją dla 6-latków. Ważnym jej punktem były zajęcia edukacyjne w salce OGNIK, która jest pierwszą taką salą w Wielkopolsce. Dzieci mogły tam przebrać się w strój prawdziwych strażaków i wcielić się w ich role. Ciekawa opowieść i pokaz w specjalnie przygotowanych kącikach jak należy się zachować i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia bardzo podobały się przedszkolakom. Najciekawszy jednak okazał się mobilny symulator zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym, gdzie podczas pokazu dzieci zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu. Maluchy nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także jak udzielić pierwszej pomocy. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się także wóz strażacki z sygnalizacją świetlną, gorące drzwi, płonąca patelnia i dymiący piekarnik.

Autokarowa wycieczka i poznanie tego jakże ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci maluchów. Być może marzenia dzieci się ziszczą i to właśnie one za kilka lat zagoszczą w strażackich szeregach.

 

Podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu ...
Trud i ciężka praca zostały docenione. Stypendia n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.